Superschopnosť používať kryptomeny

Kľúčom ku všetkému je rovnováha. Hľadanie miery. Život sa nám nedeje len tak. Vytvárame si ho sami. Preto hľadať, skúšať a nebáť sa je tá najlepšia cesta k naplnenému životu. Niekedy tomu pomôže aj náhoda.

Náhodná skúsenosť s paralelným svetom.

 Usilovala som sa nájsť v mojom okolí vhodný priestor na stretnutie s klientom. Malú príjemnú kaviareň. Objavila som však oveľa viac. Celkom iný svet. Poznáte ten pocit, keď už hneď na začiatku viete, že je niečo inak? Presne taký ma naplnil v novoobjavenej kaviarni. Bolo to zvláštne a prekvapujúce stretnutie, ale o to príjemnejšie. Odchádzala som odtiaľ po dvoch hodinách s novými myšlienkami a čerstvými vedomosťami. Ako bonus som získala dvoch  inšpiratívnych priateľov.

Bitcoin Coffee v Bratislave.

Táto neobvyklá kaviareň je miesto, kde človek často nevie, kto je zamestanec a kto návštevník. Bitcoin Coffee je prvá kaviareň na Slovensku, ktorá začala prijímať na platbu iba Bitcoiny a Litecoiny. Je to miesto, v ktorom si dáte fantastickú kávu a za odmenu sa  zoznámite s kryptomenami. Nájdete tu okrem klasickej kávy aj rôzne biohackerské vychytávky – adaptogénne huby či nápoje so špeciálnymi tukmi, o existencii ktorých som predtým netušila.

Prvý „crypto-only“ koncept na Slovensku.

 Samotný koncept je veľká výzva, lebo z marketingového hľadiska si až priveľmi zúžili cieľovú skupinu. Veď koľko ľudí máte vo svojom okolí, ktorí vlastnia Bitcoin alebo inú kryptomenu. Ja osobne poznám iba jedného. Má nakúpené 2 bitcoiny ako investíciu. Ich primárny cieľ však evidentne nieje zákazníkovi niečo predať, ale skôr rozšíriť obzory. Je to vstupná brána do sveta nových technológií, bitcoinu a kryptomien. Baristi pri vstupe návštevníkom vysvetlia použitie Bitcoinu, peňaženiek a uvedú ich do problematiky paralelného neštátneho finančného systému, ktorý je založený na kryptomenách.

„Superschopnosť“ používať kryptomeny

Všetci sme od podstaty nedôverčiví. Ale ak preskočíme bariéru „musím sa niečo nové naučiť“, tak získame novú schopnosť použivať krypto. Keď prídete domov a budete pozerať svoj zostatok v kryptopeňaženke, tak začnete nad tým trochu rozmýšľať. Prečo to včera bolo menej alebo viac? Dá sa to nejak využiť? Bližšie odpovede nájdete na prednáškach, workshopoch a diskusiách, ktoré sa v kaviarni pravidelne poriadajú. Ja som sa zúčastnila večerného eventu špeciálne pre úplných začiatočníkov. Informácie nám podával ich podporovateľ Janko Gordulič a naozaj sa snažil ľudskou rečou vysvetliť … čo sú to kryptomeny, ako vznikli, aké meny existujú, ako fungujú, načo sú dobré, čo je to ten blockchain, ako si vymeniť eurá za kryptá, ako si chrániť svoje kryptopeniaze, ako ich používať v bežnom živote a ako sa zabezpeciť. Zaujímavé.

Dúfam, že sa mi podarilo vás inšpirovať a skúsite tak ako ja prekročiť obavy z nepoznaného a zažiť paralelný krypto svet v Bratislave.